DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 05.08.2014 13:30:12 

Masarykova ZŠ Návsí šk.r. 2007/2008

2007/2008

VE ŠKOLE V NÁVSÍ HOŘELO  

Tato slova zřejmě napadla každého, kdo v pátek 20.6. procházel či projížděl Návsím po 9. hodině dopolední.

Z oken školní budovy ( Masarykovy ZŠ Návsí ) se valil dým  a žáci s učiteli stáli shromážděni před školou.Po příjezdu hasičských jednotek z Návsí i Jablunkova bylo zjištěno, že patrně několik žáků zůstalo v budově. Po krátké chvíli však byly všechny pohřešované děti nalezeny, dopraveny do bezpečí a ošetřeny.

I když šlo pouze o cvičnou akci, je třeba připomenout, že dobrovolní hasiči z Návsí oslaví v srpnu 100. výročí založení. Pro děti byla ukázka jejich práce příjemným zpestřením pátečního dopoledne.

Na škole v tento den probíhalo tzv. Letní kalendárium. Menší děti se učily,jak poskytnout první pomoc, starší žáci hráli kopanou a vybíjenou. Šestičlenná družstva se pak utkala ve štafetových soutěžích.

Akce byla dobrou průpravou pro blížící se prázdniny, které školákům přinesou spoustu krásných zážitků. Děti se však mohou ocitnout i v nebezpečných situacích, s nimiž by si dokázaly poradit.

At‘ jsou tedy prázdniny veselé nejen za pár dnů, ale at‘ jsou št’astné i ve svém závěru !

 


VIDEOUPOUTÁVKA MZSN

Pro úplnost dodávám, že kromě Ondry Beňuše se na vzniku také podílela Markéta Bocková, která nakreslila pozadí školy a někteří další žáci. Zvuk jsme si tentokrát vypůjčili od A. Dvořáka 

A protože jsme nevěděli, který doprovod je lepší, umístili jsme sem obě videoupoutávky.

Pokud budete chtít přispět, můžete do diskusního fora napsat, která verze se vám líbí víc. 

    1)                                                                           2)

              

 

Pravda, trochu jsme se inspirovali tady http://www.youtube.com/watch?v=yF59uQQ9QhI :-)

 


 

 

1.POMOC

pokračování z 1. strany...

Tam např. vymýšleli reklamní slogany. Uvedu slogan vítězného družstva 3. až 5. tříd: OVOCE Z NÁVSÍČKA – DĚLÁ PĚKNÁ TĚLÍČKA!

A zde jsou výsledky: V kategorii 1. a 2. tříd zvítězila třída 1. A (Kaletová V., Sára S., Adélka B.) – 22 bodů, druhé místo patřilo 2. A – 21 bodů.

V kategorii 3. až 5. tříd zvítězila 5. A (D. Macúch, A. Macoszsek, S. Stopa) - 31bodů, následovala 4. A - 30 bodů, 3. B - 27 bodů, 3. A – 22 bodů a 4. B – 21 bodů. Foto.

Všem blahopřeji P.B.

 


 

 

VÝLET ŠKOLNÍ DRUŽINY

pokračování z titulní strany...

... Fotbalový tým se proháněl za míčem po hřišti, ostatní z 36 dětí soutěžily v různých sportovních a zábavných disciplínách. Žíznivci se průběžně občerstvovali v hospůdce Vojan, kde p. Krzoková zajistila dětem spoustu dobrůtek. Hlad jsme zahnali opékanými párky s chlebem. Odpoledne se nám vydařilo, počasí nám přálo a děti odcházely z hřiště plné dojmů.                                                                             Šotkovská

Foto.

 


 

ATLETICKÝ TROJBOJ

Z celkového počtu 13 škol obsadila ZŠ Návsí krásné 6. místo. Největší sportovní měrou přispěl žáček 1. A třídy - Kryštof Kluz, jenž získal 2. místo v hodu (18,78m), 3. místo ve skoku (3,02m) a rovněž 3. místo v celkové kategorii prvňáků.
Úspěšní byli i další sportovci, především v hodu míčkem: Radka Puczková ze 4.A -1. místo (32,43m), Kateřina Kukuczková z 5. A - 2. místo (35,05m), Honza Sikora ze 4. A - 2. místo (35,73m) a Radim Kajfosz z 5 .A. - 3. místo (40,50m).
Blahopřejeme i dalším sportovcům. Pár fotografií tady.                                                                           P.B.

 


 

MIONŠÍ

Ve středu 11.6. jsme navštívili "prales" Mionší. Prohlídka byla odměnou za umístění v soutěži ke Dni Země, kterou uspořádal Jablunkovský odbor Ž.P. Prohlídky se nás celkem zúčastnilo devět i s p. uč. Stopou. 
Na místo jsme se dopravili "učitelskou dodávkou". Na parkovišti už na nás čekala naše průvodčí (rozuměj průvodkyně), která nás provedla naučnou stezkou kolem a občas i přes prales. Jelikož to nebyla kvalifikovaná průvodčí (průvodkyně), pouze zástup, párkrát jsme proto pochybovali, kde vůbec jsme. Nicméně přijeli jsme tam za poznáním ještě skoro člověkem nezasažené oblasti, takže nám to vůbec nevadilo. Spíše jsme byli rádi, že se nám posune čas odjezdu :-D. Ale přesto jsme v našem časovém rozmezí vše stihli, dokonce jsme ještě stihli zajít si do nedaleké restaurace odpočinout a pojíst.
A celkový dojem? Myslím, že se tam všem libílo, ikdyž představy některých žáků při cestě tam, byly moc divoké. (kdo kdy viděl prohánět se tarzana na liáně, nebo tygra čihajícího na kořist v ČR. ) Vyšlo nám i počasí, takže jsme byli jednoslovně spokojeni! Foto zde.                                                                                  T. S.

 


 

...

Naši školu reprezentoval 7.12.2007 na šachovém turnaji,kde zvítězil.

V letošním roce se může tento školák pyšnit mnoha dalšími úspěchy – v Městské lize obsadil v lednu 2.místo, v dubnu také 2.místo. Zúčastnil se Mezinárodního šachového turnaje v Ostravě - zde byl na 3.místě ve své skupině a celkově skončil na 12. místě ( z 31 účastníků).V březnu hrál David na Mezinárodní soutěži dětí do 8 let ve F.-Místku, tady byl na 20. místě ( z 36 dětí ze 6 států).V minulém týdnu obsadil 3. místo v Měst.lize.

Největším úspěchem tohoto malého školáka je 1.místo na Krajském přeboru družstev mlad.žáků v Orlové s postupem na mistrovství republiky,které se koná 13.-15.června 2008 v Kyjově.

   

Držme palce tomuto nadějnému šachistovi. Pokud by se jeho družstvo umístilo do 10.místa, byl by to obrovský úspěch v tak náročné soutěži.

David je od letošního roku aktivním hráčem šachového klubu TŽ Třinec. Na tréninky dojíždí 3 krát v týdnu, větší turnaje hraje o sobotách.

Mnoho kamarádů Davídka denně potkává,ale přitom málokdo ví,jakých úspěchů dosáhl.Je tomu tak proto,že tento chlapec je tichý a skromný,který se nesnaží na sebe upozorňovat za každou cenu.Měli bychom vědět, že v naší škole je žák, z něhož možná vyrůstá … Karpov.

                                                                                 M.Siudová

 


 

 

PAPÍROVÉ ZÁZRAKY

Děti obkreslovaly podle šablon různé geometrické tvary, pak je vystřihly a sestavily z nich obrázek. Ten pak nalepily na výkres. Soutěže se zúčastnilo 23 dětí, jež byly rozděleny do 2. kategorií:

1.-2. ročník: 1. místo - Ivona Kužmová 1.A, 2. místo - Michal Sikora 2.A, 3. místo - Jan Bajtek 2. A

3. 5. ročník: 1. místo - O. Macek 5.A, 2. místo - L. Konderlová 4.B, 3. místo - A. Macoszek 5.A

Obrázky byly skutečnými zázraky, protože vyzývaly diváka k pouštění draků, k procházce přírodou i k návštěvě zajímavých míst.                                                                                                                     

 


 

 

MALOVÁNÍ NA POČÍTAČI - 28.5.08

Obrázky dětí anonymně hodnotilo deset paní učitelek z naší školy. Všem se všechny obrázky velmi líbily. V hodnocení mi například napsaly: "...děti to zvládly moc pěkně, bylo to těžké vybrat...", "...obrázky se mi moc líbily..." apod. Hlasování bylo velmi těsné a nakonec dopadlo tak, jak vidíte níže. Vzhledem k velmi vyrovnanému počtu bodů byla udělena dvě třetí místa. Autorům blahopřejeme!                                     

1.MÍSTO

 

A. Chýlková 5.A

2.MÍSTO                                                                                 3.MÍSTO

                                                               

                                  K. Kukuczková 5.A                                                                D. Przybyla 4.B                               P. Macúch 3.A

 

 

 

Soutěžní obrázky:

                                                  

                         

                                                    

Pro zvětšení, klikni na obrázek.

 


 

VÝLET PÁŤÁKŮ

Včera jsme my páťáci byli na školním výletu - na hradě Bouzov, v podhradí Bouzova a v jeskyni Javoříčko.
Měli jsme se skvěle. Počasí nám přálo, autobus byl s klimatizací i hodným řidičem. Nejprve jsme navštívili hrad Bouzov a přestavovali jsme si, že jsme Jasněnky a ševci. Líbili se nám hlavně medvědi Ondra a Michal, bohužel leželi na zemi jak rozpláclé kožešiny - chudáčci. V místnostech byl krásný nábytek, kamna, krby, truhly, lustry. Naši chlapi nejvíc obdivovali zbrojnici...zbraně, to je jejich! Holkám se líbil pokoj s tajnou chodbou, asi aby mohly v případě nutnosti utéct . A největší zážitek na Bouzově bylo bruslení v obřích papučích po kluzkých parketách.
Poté jsme sešli do podhradí, kde jsme vylezli do Trojského koně, stříleli jsme ze zbraní - kuše, revolveru, Radek střílel z husitského praku (málem koule rozbila hrad na kopci). Pak jsme se podívali na krásné divadlo s lapky a rytíři. A od včerejška máme ve třídě pasovaného rytíře!!! Je jím Danek Macúch!
Nejtěžší byla strmá a příkrá cesta do jeskyně Javoříčko. Venku bylo 32 stupňů Celsia a v jeskyni 7 stupňů! To byl teplotní šok!
Nejvíc se nám líbil krápník připomínající deku -ZÁCLONA - ,pak nás překvapila rostoucí tráva pod lampami - důkaz toho, že rostliny potřebují světlo a teplo,...a jak ze stropu visely kořínky stromů. Už jsme byli totiž blízko pod povrchem země.
Výlet jsme ukončili párkem v rohlíku a hranolkami a šťastně jsme jeli a dojeli do naší rodné vesničky Návsí.

Fotografie z výletu.

 


 

VÝLET ČTVRŤÁKŮ...

pokračování....

Další zastávkou byla Galerie v podhradí pod hradem Bouzov. Tady měly děti možnost seznámit se se zbraněmi doby husitské. Dověděly se o nich plno zajímavých informací, vyzkoušely si střelbu lukem, kuší, rozdmýchávání doutnáků a téměř ohluchly při výstřelu z husitské palné zbraně-bombardy.

Poslední zastávkou byla prohlídka hradu Bouzov. Prozkoumávání hradních  prostor bylo obohaceno o báječné zážitky při klouzání se v příliš velkých pantoflích po parketových podlahách.                               SS

Fotografie již zde.

 


 

 

 

ANGLIE

pokračování...

V rámci pobytu uvidí nejznámější pamětihodnosti Londýna, které jsme společně probírali v rámci výuky anglického jazyka  (např. Westminster Abbey, the Houses of Parliament, Big Ben, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Downing Street a další), uskuteční plavbu po řece Temži, navštíví  nejstarší univerzitní město Oxford, královské město Windsor, Eaton- nejstarší chlapeckou soukromou školu, Legoland, muzeum voskových figurín Madame Tussaud s, největší safari park v Evropě a další.

Cestovat budeme autobusem, trajektem, lodí a metrem. Součástí vzdělávacího zájezdu je i ubytování v rodinách (2 noci), kde se žáci na vlastní kůži seznámí s typickou anglickou kulturou a hlavně prokáží své jazykové znalosti a schopnost komunikace v cizím jazyce. Na své cestě rovněž projedeme území západní Evropy

(Velká Británie, Německo, Francie, Belgie, Lucembursko).

A jak to všechno dopadne? Vše se dozvíte až po příjezdu. Takže hurá do Anglie za zážitky a vzděláním.       VŠ

 


 

 

DEN DĚTÍ V JÍDELNĚ-anketa

...pokračování z první strany...

Při losování vyhrál nejčastěji se objevující návrh (4x) a to: POLÉVKA S JÁTROVÝMI KNEDLÍČKY,SMAŽENÝ SÝR, HRANOLKY, OBLOHA, TATARKA, KEČUP, JUICE. Tuto pochutinu dostaneme k jídlu v pondělí 2.června 2008.
Z dalších došlých návrhů stojí za zmínku např. pečené nebo grilované sele s chlebem, pizza, řízek + bramborový salát, buchtičky s krémem, dršťková polévka, kaviár, lízátko a kofola. To vše se může stát další inspirací pro příští jídelníčky. VŠ

 


 

ŠKOLNÍ SAD

pokračování...

V počáteční fázi došlo k částečnému zředění stromové výsadby. Ze dvou třetin jsou zachovány původní jablečné a třešňové dřeviny a keře rybízu.  Z jedné třetiny za významného přispění bagru a našich žáků v rámci pracovních činností (viz. foto) došlo k  terénním úpravám.  Díky zahradnické firmě byly vybudovány kamenné terasy. Ty budou využívány k pěstování skalniček a léčivých bylin. Část pozemku bude po letech opět využívána pro pěstování zeleniny. Takže v rámci pěstitelských prací se naši žáci budou opět trochu přibližovat přírodě a budou experimentovat na poli pěstebním. A jak jim to půjde  budete moci postupně sledovat v průběhu dalších let.

Obnova sadu  je zatím jen v počátcích, ale společně všichni doufáme, že se stane i příjemným místem pro  výuku a odpočinek nás všech. Budete-li chtít i Vy (žáci, rodiče či prarodiče) přispět nějakou zahradnickou radou, prací, bylinkou či skalničkou budeme jen rádi. Fotografie.                                                                         

 


 

VÝCHOVNÝ KONCERT PRO 1. A 2. TŘÍDU.

Pokračování z titulní strany...  

Bylo to prima,protože jsme viděli a slyšeli hru na spoustu hudebních nástrojů. Dověděli jsme se,že tahací harmonika se správně jmenuje akordeon a že basa je vlastně kontrabas. Velkým překvapením pro mnohé z nás bylo vystoupení chlapců a děvčat, kteří jsou žáky naší školy. Tyto kamarády jsme odměnili velkým potleskem, protože zpěv i hra jejich cimbálové kapely se nám velice líbily. Za to, že jsme byli vnímavé publikum, dostal každý z nás keramický obrázek – smajlíka. Někteří z nás už také přemýšlejí o tom, zda se vypraví s rodiči k zápisu do ZUŠ, zda se stanou hudebníky,sochaři či malíři.                                                                                                    M.S.

 

 


 

DEN EXKURZÍ

Naši sedmáci vyrazili do místní mateřské školky. Společně s malými dětmi strávili necelých 90 minut hraním na školní zahradě. V rámci tohoto projektu si sami na vlastní kůži vyzkoušeli, co vše obnáší náročné povolání učitele v mateřské školce. Žáci měli za úkol si s dětmi hrát a nějakým způsobem je zaujmout. Jak se jim to povedlo můžete vyčíst z názoru jednoho ze sedmáků a z pořízených fotografií. Kromě mateřské školy byli naši žáci u hasičů v Jablunkově, s rybářem na stavu, v kravíně či na obecním úřadě a i jinde. Pro fotografie z exkurzí klikněte sem.

Kravín fy NETIS navštívili třeťáci a tady je ukázka toho, čeho jsou schopni někteří žáci třetí třídy. Samzřejmě, že v pozitivním smyslu slova.

Návštěva obecního úřadu - 2.5. žáci devátých ročníků navštívili paní starostku na Obecním úřadu v Návsí. Paní starostka nám vykládala, ,jak vlastně obec Návsí funguje, jaké tady budou v příští době změny týkající se přestavby železnice, výstavby podchodu a zrušení nadchodu. Rozdala mám prupisky a papíry a každý z nás měl napsat, co bychom v Návsí chtěli změnit, vylepšit nebo nějaký nápad týkající se naší obce. Nápady byly velmi pestré. Většina deváťáků požadovala výstavbu nějaké restaurace (nebo pizzerie), výstavbu dětského hřiště a paní učitelka Zemanová chtěla nějaké pořádné, neprašné parkoviště poblíž školy. Paní starostka každý náš dotaz odůvodnila a odpověděla nám na všechny naše otázky. Myslím, že to bylo krásně strávené dopoledne a odnesli jsme si nejen informace o naší obci, ale také prupisky, které nám paní starostka věnovala.   SK

Takže za 1.a 2. třídu- nejprve jsme navštívili nádraží v Návsí,sledovali jsme ,jak paní výpravčí vypravuje vlaky a také jsme se byli podívat v kanceláři výpravčích,pak jsme se vydali do protějšího domu s pečovatelskou službou,kde jsme si prohlíželi výzdobu,na které se podíleli žáci naší školy.Nakonec jsme šli do obchodu-samoobsluhy a tam jsme si nakoupili spoustu dobrot.                    MS


PLANETÁRIUM 

Po shlédnutí programu v planetáriu v Ostravě jsme se přemístili do Hornického muzea v Petřkovicích, kde absolvovali  prohlídku dolu  s ukázkami těžební techniky v 19. a 20. st. a  expozici důlního záchranářství, kterou někteří nadšenci z řad žáků zakončili tréninkem na záchranářském výcvikovém polygonu.     Foto.                   P.M


VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

Ve výtvarné soutěži ke Dni Země „Fauna 2008“ uspěli žáci naší školy dokonce dvakrát. Honza Zwierzyna ze 6. A (kategorie 4. – 6. tř.) se umístil na 2. místě, Jan Cieslar, Libor Kalášek a Martin Ligocki ze 7. A (kategorie 7. – 9. tř.) společně obsadili rovněž 2. místo. Veškeré výtvory, na kterých pracovalo celkem 293 dětí, můžete zhlédnout v prostorách Městského úřadu Jablunkov až do 7. května. Foto výrobků.


COUNTING

Na první pohled velmi banální záležitost, která však vyžaduje nejen znalost čísel, ale i dobré nervy a rychlost anglické výslovnosti.Tato soutěžní disciplína je první z řady anglických soutěží, které budou následovat v rámci již tradiční "Školní anglické soutěžní olympiády".
Na co se mohou žáci těšit v nejbližší době? Je to opět počítání družstev pod názvem 1,2, Bum,4,5,Bum ......

Výsledková listina:
1.Markéta Kajfoszová (8.A) 8,65s
2.Simona Karchová (9.B) 8,66s
3.Tereza Byrtusová (6.A) 9,07s
4. Lucie Przybilová (7.A) 11,25s


VAŘENÍ SE 4.B

Vyzbrojeni  recepty a radami z domova, se v pátek 18. 4. stali na dvě hodiny malými kuchaříčky. Jednotlivé skupinky se přes počáteční nervozitu svých úkolů zhostily na jedničku. Nakonec se mohli malí mistři kuchařského umění navzájem pohostit následujícími pokrmy:

vydatnou gulášovou polévkou, výbornými špagetami s kuřecím masem, velmi chutnou pizzou a „pizzovým“ závinem. Své menu si osladili i vynikajícími tvarohovými kolečky a oříškovou bábovkou. Zlatou tečkou hodování byla lahodná horká čokoláda. Fotky z kuchařského zápolení si můžete prohlédnout….


COMP-OST 10.4.2008

Začalo to jedné, podivné noci, kdy.. Ale ne. Začalo to v ten moment, kdy jsme se dozvěděli, že jsme za náš videosnímek byli oceněni neuvěřitelným prvním místem. Nedokážete si představit, jak nás to potěšilo.

Byli jsme pozváni na slavnostní vyhlášení cen, které se konalo právě v Ostravě. Do žákovských knížek jsme si my, osm žáků, kteří se zúčastnili nebo se nějak zapojili do videosnímku, sraz na nádraží v 5:50 ráno a příjezd kolem osmnácté hodiny večerní. Všichni jsme se 10.04.2008 sešli ve zdraví, nikdo nezaspal a mohlo se vyrazit na cestu.

Po příjezdu do Ostravy nám pan učitel 100pa koupil jízdenky a hnal nás na tramvaj, kde jsme chytli jedničku a pokračovali na  zastávku „Poliklinika“. Vystoupili jsme, přešli podchodem, dali se doleva, potom do budovy, která byla náhodou také vlevo, a čekali jsme, než se nás někdo ujme. Bylo tam mnoho lidí, ale jedna paní si nás odchytla téměř ihned a řekla nám co a jak. Taky jsme dostali šumivé multivitamíny. Nejspíš na posílení obranyschopnosti.

Paní nám řekla co a jak a my jsme čekali. Čekali jsme na předávání cen. Nemohli jsme se ho dočkat. Holky, naše zpěvačky, Simona M. a Markéta B. se zatím připravovaly na vystoupení, které měly mít v pauzách mezi vyhlášením. Připravily se skvěle.

A už to začalo! Slavnostní předávání cen. Celkem se soutěže zúčastnilo 154 soutěžících. Musí se nechat, že jsme nejspíš nevyhráli první místo ze tří, ale z mnohem větší konkurence, která tam, musím podotknout, opravdu byla.

Nejprve se vyhodnotily 6. a 7. třídy a potom jsme přišli na řadu my! A první místo získává! MZŠ Návsí!! Wow! Super. Ondra šel pro cenu a taky udělal rozhovor pro televizi. Dostali jsme takovou cenu s velkým „C“, potom pro každého dřevěného koníka se znakem Ostravy. V té tašce byly také propisovací pera a flash karta. Tyto ceny zatím rozděleny nebyly. Holky tam potom zazpívaly a moc se jim to povedloJ.

Abych nezapomněla. Dostali jsme taky poukaz na jídlo = obložená houska a pití. Prostě super. Na konci programu vystoupila jazzová, rock’n’rollová a rocková  kapela, která to pořádně rozjela.

Před odchodem jsme zkontrolovali, zda nikdo a nic nechybí a šlo se o dům dál. Pan učitel nám koupil Oooobrovskou zmrzlinu (ještě jednou, děkujeme! J ) a jelo se do Futura. Tam jsme měli rozchod, nakoupili si pár hadříků, prošli se po obchodech a znaveni jeli zpět na nádraží, kde jsme si užívali kodrcavou jízdu zpět domů…

Krásně strávený den!                                                                                               N.Č.   9.A

Foto zde. Video z akce již teď a tady. Připomínka toho, co zvítězilo tady.

 


 

PYTHAGORIÁDA

Soutěžící řešili 15 úloh. Na jejich vyřešení měli k dispozici 60 minut čistého času. Za každou správně vyřešenou úlohu získali soutěžící 1 bod.  Úspěšným řešitelem školního kola byl každý soutěžící, který získal 9 a více bodů.

Jaké jsou naše výsledky? Ze 7.třídy se soutěže zúčastnilo 5 žáků. Úspěšným řešitelem se nestal nikdo.

Ze 6. třídy si zasoutěžilo 5 žáků a úspěšnou řešitelkou se stala Terezka Byrtusová, která postupuje do okresního kola. Blahopřejeme!

 


VAŘENÍ SE ČTVRŤÁKY

Prvodubnové aprílové úterý jsme přivítali ve školní kuchyňce. Jaké bylo meny? Vybírejte: Jako předkrm se podávaly: Voňavé topínky s česnekem a sýrem mistra Marcela, Rosti a Pavlíka a Miniaturní sendviče se salátovonivní náplní od Ondry a Romana Hlavní nabídku tvořila: Aprílová vaječina s jarními bylinkami od Honzy a Lukáše a Křupavá pizza kuchaře Tomáše Je libo dezert?: Skvělá skořicová buchta cukrářů Honzy a Mariana nebo Výtečné domácí jablkové záviny, ve dvojím provedení , kuchařinek Katky, Radky, Dorotky a Markétky Kuchaři-pekaři byli opravdu skvělí, snaživí, dokonce si po sobě vzorně uklidili. Všichni jsem si pochutnali a jiným učitelkám také ochutnat dali.
Jsem na vás pyšná, čtvrťáci. Vaše p. učitelka Pavlína Byrtusová (1. 4. 2008)
foto.                 PB

 


 

MATEMATICKÝ KLOKAN

Ve všech kategoriích (kromě Cvrčka ) řešili soutěžící 24 úloh během 60 minut.

Ve Cvrčkovi si vedli nejlépe: Petr Bulawa, Denisa Dideková a Patrik Macúch (všichni ze 3.A). V Klokánkovi nejdále doskákali: Rosťa Sikora 5.A, Aleš Macošek 5.A a Tomáš Bulawa 4.B. Za Benjamíny bojovali nejlépe: Terezka Byrtusová 6.A, Jan Cieslar a Pavel Raszka  ze 7.A. Jako Kadeti se předvedli: Natálie Chodurová (8.A), Lenka Suszková ( 8.A) a Tereza Douchová ( 9.A). Všem soutěžícím patří pochvala za účast v soutěži a reprezentaci školy.

 


 

 

JARNÍ KULTURNÍ ODPOLEDNE

Masarykova ZŠ Návsí, příspěvková organizace ve spolupráci se SRPŠ si dovolují pozvat všechny fanoušky kultury z řad dětí, rodičů a široké veřejnosti na Jarní kulturní odpoledne pořádané dne 17.4. (čtvrtek) v 15 15h. v sále PZKO Návsí.

Součástí programu bude divadelní představení  pohádky „Princové  jsou na draka“, vystoupení školního sboru a nově vzniklé dívčí kapely, módní přehlídka a k tomu možná ještě jedno překvapení.

Proto neváhejte a podpořte nás Vaší návštěvou třeba i v takovém hojném počtu, jako tomu bylo při úspěšných Vánočních koncertech v naší škole.

                                                                                                                        Vladimír Šnajdr

 


 

TVŮRČÍ DÍLNA BATIKOVÁNÍ

SRPŠ Masarykovy ZŠ Návsí zve všechny zájemce z řad dětí, rodičů, přátel školy a široké veřejnosti  do „Tvůrčí dílny batikování“ v Masarykově ZŠ Návsí. V rámci kurzu se dozvíte a naučíte základům batikování a prakticky vyzkoušíte různé techniky batiky (vyvazovanou, skládanou a savovou).

Naučíme Vás několika novým nápadům, které využijete na svém originálním tričku, šátku i dárcích

Zájemci o kurz batikování budou mít možnost si vše vyzkoušet  od konce měsíce dubna do června. První informační schůzka proběhne dne 29.4.2008 (úterý) v 16 30 v Masarykově ZŠ Návsí. Bližší informace a zapsání do kurzu získáte na tel: +420775823284, případně 558 357471.  Počet účastníků je omezen.                                                                                               

 


 

VYBÍJENÁ

Dne 26. 3. se konalo okrskové kolo ve vybíjené dívek. Turnaj pořádala základní škola v Bystřici a naše děvčata na něj jela s nelehkým úkolem-vybojovat první místo a „pozdržet“ putovní pohár na naší škole další rok.

K jednotlivým utkáním   přistupovala děvčata se správným nasazením a vervou. Nastoupily celkem ke 4 zápasům a všechny absolvovaly bez ztráty bodu. Navázali tak na vítězství smíšeného družstva z minulého týdne. I ony vyhrály a pohár si přivezly zase zpátky.

Také dívčímu družstvu ve složení:

A. Chýlková, D. Raszková, K. Kukuczková, M. Gomolová ( všechny z 5.A) R. Puczoková, K. Di-Giustová, M. Sikorová, D. Raszková (4. A) N. Rusnoková, K. Kufová, L. Konderlová, K. Sikorová (4. B) patří poděkování a pochvala. Foto.

                                                                                                                                           SS

 


 

VYBÍJENÁ

V úterý 18. 3. proběhlo okrskové kolo ve vybíjené- otevřená kategorie v Jablunkově. Naši školu reprezentovalo 12 hráčů: Daniel Macúch, Rostislav Sikora, Anna Chýlková, Petr Walach, Aleš Macoszek, Lukáš Sikora, Daniel Raszka, Radim Kajfosz (všichni z 5.A), Ondřej Cieslar, Jan Sikora (4. A) a Marek Sikora a Rostislav Bělica (4. B).

S nesnadným úkolem a snad i tajným přáním všech-zvítězit a získat pohár, se vypořádali na jedničku. Svým nasazením, kázní a herním zápalem si toto malé přání skutečně splnili.

Radost při vyhlašování výsledků byla veliká a dobrá nálada byla umocněna nejen diplomem a krásným pohárem, ale i sladkou odměnou. Všichni si zasluhují pochvalu. Fotografie vítězného družstva tady.  

 


 

FOUKANÁ DRUŽSTEV

Výsledky: 1.        místo: 9.A - O.Kohut, R.Kubalík, R.Labaj, 2.        místo: 8.B – L.Heczko, R.Sikora, L.Toráč, 3.        místo: 6.A – M.Doboš, O.Laboj, A.Miklovič, 4.        místo: 6.A – V.Hamroziová, A.Sikorová, K.Zientková

6.A - 2 družstva, 7.A - 2družstva, 8.A - 1 družstvo, 8.B - 2družstva, 9.A - 2 družstva, 9.B - 0 družstev

Foto z akce tady.

 


 

 

ŘEDITEL ŠKOLNÍ RADĚ

V průběhu týdne proběhlo setkání školní rady s ředitelem školy. Na schůzce byli zástupci tříd seznámeni s blížícím se "JARNÍM KALENDÁRIEM" dne 17.4.08 a s připravovanou již tradiční předvelikonoční soutěží "FOUKANÁ DRUŽSTEV", která se koná v pondělí 17.3. po šesté vyučovací hodině v prvním patře u třídy 6.A. O co se vlastně jedná?
Proti sobě soutěží dvě 3-členná ( i smíšená) družstva žáků druhého stupně, která se snaží sfouknout pinpongový míček na polovinu protihráčů tak , aby se dostal ven z pinpongového stolu. Vítězí to družstvo které získá ve vyřazovacích bojích minimálně 3 body. Je k tomu zapotřebí dobrá taktika družstva a dobré plíce. Zájemci se mohou hlásit do pondělí dopoledne u ředitele školy.

 


 

 

STOLNÍ TENIS-VELIKONOČNÍ TURNAJ

Ve školním turnaji stolního tenisu v kategorii dívky skončily: Na 1.-3. místě:Douchová T.(9.A), Karchová S.(9.B), Byrtusová B.(9.A), na 4. místě skončila Čapková N.(9.A)

V kategorii chlapců se umístili: Na 1. místě: Kaleta T.(8.A), na 2. Zwierzyna J.(6.A), na 3. Rusz M.(7.A)

Foto z turnaje tady

 

 


 

 

OKRSKOVÉ KOLO VE ZPĚVU

Nejlepší zpěváci lidových písní se zúčastnili včera 6. 3. 2008 pěvecké soutěže „Jaro přišlo k nám“. Soutěž proběhla v DDM v Jablunkově.

Ve III. kategorii získala úspěšné 3. místo Tereza Byrtusová a ve IV. Kategorii zabodovala na 3. místě Markéta Bocková z 9.B. Všem zpěvákům blahopřejeme a přejeme nadále takové úspěchy ve zpěvu.

Fotografie zde a video tady.


 

NOC HORORŮ PO TŘETÍ 

Zde ke stažení práce jednotlivých hororopisců, spíš ...pisek. Jedná se o textové dokumenty, které by vám měly otevřít libovolné textové editory. PS: Už mi takové přišly mailem...

Eliška_Kovářová_8.B_-_Pravda_nebo_sen (31 KB)      Darina_Klapsiová_8.B_-_Zrcadlo_hrůzy (31 KB)        Ludmila_Vojtovičová_-_Vrah (24 KB)                        Natálie_Chodurová_8.A_-_Chata (31 KB)                 Zuzana_Kantorová_8.B - Maturitní_mejdan (30 KB)    Kateřina_Zietková_6.A_-_Upir_smrti (24 KB)            Aneta_Sikorová_6.A_-_Vlkodlak (23 KB)                   Veronika_Hamroziová_6.A_-_Nechoďte_spát (32 KB)

 


 

PĚVECKÁ SOUTĚŽ - 1.STUPEŇ

Pějme píseň dokola - těmito slovy by se dala charakterizovat pěvecká soutěž na 1.stupni. Většina dětí zazpívala ve slezském nářečí písně, které vznikly v dávných dobách a ještě dnes opěvují krásy jablunkovského kraje. Hudba je jedním z mnoha druhů umění, proto lze říci,že malí umělci i malé umělkyně svým zpěvem pohladili po duši dětského i dospělého posluchače.Zase za rok se sejdeme a ... Za Jabl'unkovym ... .

Letošní vítězové:     1.kategorie                                                          2.kategorie

   

 


 

 

NOC HORORŮ OČIMA ÚČASTNICE

Začalo to dnem vysvědčení, kdy se na stránkách školy objevily instrukce, které informovaly o tom, jak se můžeme takové noci zúčastnit. Měli jsme vypracovat hororovou povídku nebo strašidelný příběh minimálně na jednu A4. Já bych ale řekla, že většina minimální hranici zcela překročila.

Povídku napsalo zhruba třicet lidí (mládeže), kteří se posléze sešli 20.2. v multimediální učebně v 17:00 hodin – na začátku „Noci hororů“. Pan ředitel Šnajdr hned zkraje sdělil podrobnosti o soutěžích a dalších aktivitách, kterých jsme se my, žáci, následně zúčastnili a pěkně si je užili.

Hráli jsme několik zábavných soutěží v tělocvičně.  Potom byli dobrovolníci (téměř většina) po jednom rozvedeni do určitých částí školy, kde potmě museli vydržet dvacet minut. V tu dobu jsme se měli zaposlouchat do zvuků školy, kterých bylo opravdu mnoho. Mohli jsme slyšet praskání, vrzání a chvílemi i něčí kroky. Ale všichni to ve zdraví přežili a mohli se těšit na další dobrodružství.

Kolem půl dvanácté jsme se oblékli a vyrazili s panem ředitelem včele a paní učitelkou Muchovou „v zádi“ do kopce směrem k dubu. Pokračovali jsme dál k nedalekému lesu, kde nám pan ředitel vyprávěl velmi zajímavé strašidelné i nestrašidelné povídky.  Následně jsme po jednom odcházeli zpět do školy (opět pouze dobrovolníci).  Začínalo se holkami od šesté třídy a končilo to chlapci z tříd devátých.

Kolem druhé hodiny jsme byli připraveni zavřít oči a snít. Bohužel večerku téměř nikdo nerespektoval a smál se a bavil až do časných ranních hodin, kdy všichni tvrdě usnuli. Následující ráno jsme byli probuzeni, umyli jsme se, někteří si i vyčistili zuby a hurá do tříd…

Myslím, že tato akce, zorganizovaná ředitelem Šnajdrem, se opravdu povedla a všem se líbila... Byla zábavná, napínavá a nikdo se nenudil.J

                                                          Nikola Čapková

 


 

ANGLIE

Dne 19.2. 2008 (úterý) se konala informativní schůzka rodičů, žáků a vedení školy. Přítomni byli seznámení s předpokládaným programem poznávacího školního zájezdu do Anglie, který proběhne v posledním týdnu měsíce května. 11 žáků naší školy společně s žáky ZŠ Jablunkov navštíví památky hlavního města Anglie Londýna, dále univerzitní město Oxford, středoškolské městečko Eaton, Windsor Castle, Legoland, Whipsnade Wild Animal Park - největší safari park v Evropě a další.. Na své cestě autobusem projedou území Německa, Lucemburska, Belgie, Francie a na trajektu přeplují přes kanál La Manche.
V rámci setkání kromě administrativních informací týkajících se finančních, ubytovacích a cestovních záležitostí bylo možno shlédnout krátký instruktážní film, popisující jednotlivé části zájezdu, které nás v květnu čekají.

 


 

 

RECITACE V JABLUNKOVĚ

Vítězové školního kola recitační soutěže dále "bojovali" v DDM Jablunkov s žáky okolních škol. Všichni byli zdatní recitátoři, ale o největší úspěch se postarali: Pavlína Šnajdrová z 3. B a Nikol Čapková z 9. A za skvělé 1. místo a Martina Nádvorníková z 2. A, Tomáš Cieslar ze 4. A, Ludmila Vojtovičová ze 7. A za výborné 3. místo. Blahopřejeme všem a vítězům držíme pěsti v okresním klání ve Frýdku-Místku.                                   PB

 


 

RECITACE NA 1.STUPNI.

V úterý 12.2. za účasti všech učitelů 1. stupně školy proběhla recitační soutěž, která měla tři kategorie.

V nulté kategorii - 1. třídy zvítězila Viktorie Kaletová, na 2. místě skončila Kristýna Čavojová a na 3. pak Eva Maroszová.

V kategorii 2. a 3. tříd zvítězila Pavlína Šnajdrová (3.B), na 2. místě se umístila Martina Nádvorníková (2.A) a na 3. Denis Nieslanik(3.A).

V kategorii 4. a 5. tříd se nejlépe dařilo Lukáši Sikorovi (5.A), 2. skončili Tomáš Bulawa (4.B) a Tomáš Cieslar (4.A) a na 3. pak Nikol Rusnoková (4.B).

Žáci z 1. a 2. kategorie postupují do okrskového kola – 21.2. v DDM Jablunkov. Nejmladší děti zaujaly výrazným projevem a soustředěným výrazem celou porotu složenou z vyučujících 1.stupně. At‘ už děti přednášely verše, či se zaujetím vyprávěly příběhy,jejich sdělení byla milá, zkrátka – řeknu to ve verších :

                At‘ jsi malá dívka nebo starší kluk,

                na  tom nezáleží, to je přece fuk,

                přečteš si říkanku a také pohádku

                o dětech, o věcech, taky o zvířátku,

                pak poznáš, jak ten svět skutečně vypadá

                a tvou kamarádkou je jen dobrá nálada.

                                                                                                                     Miroslava Siudová

Všem, i těm, kteří se neumístili, gratulujeme!

Fotografie z recitace hledejte zde.

 


 

BOWLING

Dne 31.1.2008,jsme navštívili za odměnu bowling v Jablunkově.Měli jsme zamluvené všechny čtyři dráhy, takže to páradně výšlo.Celkem nás tam bylo 39.Doufám,že píšu za všechny,když řeknu,že to bylo „bájo“.

                                                                                                                                                           Byrtusová Beáta 9.A

Výsledky:

 

1.Klapsiová Darina 8.B 110 b                     2.Karchová Simona 9B 103             3.Douchová Tereza 9A 101

4.Heczková Tereza 7A 93                          5.Samcová Anna 7A 91                  6.-7.Šotkovský Tomáš 9B 90

Sikora Roman 8B 90                              8.Hamroziová Veronika 6A 86          9.-10.Macečková Sim. 9B 82

                                                                                                                       Čapková Nikol 9A 82

 

Fotografie zde:

 


 

RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2. STUPNĚ

Ve středu 6. února 2008 proběhla recitační soutěž na II. stupni. Své připravené básně nám předvedli tito žáci: 6. třída - Soňa Benková,  Vojtěch Peřina, 7. třída – Jana Konderlová, Ludmila Vojtovičová, 8. třída – Jan Di-Giusto, Darina Klapsiová, Zdeňka Labojová, 9. třída – Beáta Byrtusová, Nikola Čapková

Umístění:    I. kategorie:         1. místo – Ludmila Vojtovičová

                                                    2. místo – Vojtěch Peřina

                                                    3. místo – Jana Konderlová

                   II. kategorie:         1. místo – Nikola Čapková

                                                    2. místo – Darina Klapsiová

                                                    3. místo – Zdeňka Labojová

 

Všem recitátorům děkujeme za krásný umělecký zážitek a příjemně strávené odpoledne. Doufáme, že příště se opět sejdeme v dobré náladě a snad i v hojnějším počtu. Sponzorské dary (např. babiččiny buchty + domácí mléko) jsou vítány, ať si příště dáme do nosu. PS: Můžou být i od maminky. J

                                                                                         Sabatová Alexandra, Muchová Dominika

Fotografie z akce hledejte ve Foto/Video - Školní projekty.

 


 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V průběhu dne se zúčastnili společně s našimi žáky čtvrtých a pátých tříd výuky, zasoutěžili si v tělocvičně, prohlédli si prezentaci školy na počítačích, zhlédli natočený film o žácích prvního stupně a na závěr si v keramické dílně vyrobili veselé obličeje z hlíny.


Odpolední část Dne otevřených dveří patřila předškolákům a jejich rodičům, kde pro ně byl přichystán asi hodinový seznamovací blok s naší školou. V rámci odpoledne mohli všichni příchozí zhlédnout prezentaci školy a pohádkový film o našich žácích, poté si společně s vyučujícími prvního stupně vyzkoušeli výuku pro prvňáčky a na závěr následovala opět prohlídka v prostorách školy doprovázená ukázkami pokusů z fyziky, chemie, modelování v keramické dílně. Rodiče a jejich děti byli rovněž informováni o způsobu výuky v multimediálních učebnách a s obsahem webových stránek školy. Pro každého budoucího prvňáčka byl připraven i pracovní list s úkoly, který mohli vyplněný přinést na zápis do prvních tříd ve dnech 7.-8.února.

Myslím si, že Den otevřených dveří se vydařil a že budeme i v dalších letech v této tradici pokračovat. Další informace a fotografie lze najít na webových stránkách školy (www.zsnavsi.cz). zapsal: Vladimír Šnajdr

Prezentace ze D.O.D. ke stažení zde DOD.ppt (2136 KB) . Videodokument ze dne v sekci video - zde.

Pár fotografií ze Dne otevřených dveří najdete ve Foto/Vido - různé.

 


 

DROGY A ŽÁCI 

Nebezpečí si uvědomovali již při hledání informací, které se tohoto tématu týkají. Jsou to různorodé drogy, možnosti jejich získávání, účinky, příčiny používání, otřesné obrázky lidí drogy užívající, kteří jim podlehli beznadějně a marně bojují o své zdraví, místo ve společnosti a mnohdy i o život. Žáci uskutečnili rozhovory s některými lidmi ve svém okolí a průběžně bouřlivě mezi sebou o všem diskutovali.Snažili se nalézt odpověď na to, jak těmto lidem pomoci.Sami se vžili do situace prostřednictvím scénky „Můj kamarád bere drogy“ a oni sami byli jeho pomocná ruka.Ze všech informací vytvořili dílo, v němž vyjádřili i svůj negativní postoj proti drogám, před spolužáky jej obhajovali a jako autoři věří, že po shlédnutí jejich časopisu se ostatní zamyslí a pochopí závažnost problému a nebudou jej brát na lehkou váhu.

Vytvořené časopisy:

1) Úvod.jpg (1035 KB)  strana 1.jpg (918 KB)  strana 2.jpg (1136 KB)  strana 3.jpg (1343 KB)  strana    4.jpg (733 KB)  strana 5.jpg (1181 KB)  strana 6.jpg (992 KB)  strana 7.jpg (836 KB)  strana 8.jpg (479 KB)  strana 9.jpg (628 KB)  strana 10.jpg (537 KB)  závěr.jpg (1133 KB)

2) Úvod.jpg (1067 KB)  strana1.jpg (751 KB)  strana2.jpg (528 KB)  strana3.jpg (1018 KB)  strana4.jpg (1127 KB)  strana5.jpg (735 KB)  strana6.jpg (1274 KB)  strana7.jpg (747 KB)  strana8.jpg (1136 KB)  strana9.jpg (986 KB)  strana10.jpg (998 KB)  závěr.jpg (1346 KB)  

Při práci...

    

      

 


 

KOUZLA A ČÁRY V MATEMATICE?

Ale kdepak! Žádná kouzla, žádné čáry, ale  jenom chytrost a bystrost žáků 3.A.

Žáci si sami vyrobili v Pracovních činnostech pomůcku, kterou využívají teď v hodinách Matematiky.Vyrobili si Tangram, Kouzelné a Magické čtverce. Prostřednictvím těchto aktivit žáci poznávají „na vlastní kůži“, že aktivní učení vede k přemýšlení, k objevování, k diskusi, k soustředěnosti, ale také k uvolnění, zábavě a klidné atmosféře.

Tak mnoho zdaru při hledání magických čísel a při řešení nových problémů. Pár fotografií z vyučování ve foto/video - různé.                                                                                       

Názory dětí:                                                                                                         M.Pavlíková

V hodině Matematiky pracujeme někdy s Magickými a Kouzelnými čtverci. Magický čtverec má vždy jedno „magické číslo“. Magický čtverec musí mít   stejný součet ve všech sloupcích i řádcích i v uhlopříčce. Ten součet je magické číslo. Kouzelný čtverec nemá stejný součet v uhlopříčce.Vypadá to těžce, ale je to   přesně naopak. Je to zajímavé , ale Tangram je asi zajímavější. Skládá se z černých dílků lesklých jako stříbro.                   Petr Bulawa

V Matematice si hodně rádi hrajeme s Kouzelným a Magickým čtvercem.Úkolem nás žáků je doplnit správná čísla na správná místatak, aby byl stejný součet v řádcích , sloupcích a uhlopříčce.                                                                                                                                      Kryštof Kocur                                                                                                                     

 

V Matematice se mi líbí všechno. Hlavně skládat Tangram a různé jiné hry. Skládáme  Magické a Kouzelné čtverce, kraslíme si obrázky a učíme se do    Geometrie. Je to nejlepší hodina.                                                                                                                                               Nikol Macoszková

 

 


 

VEČER HORORŮ 

Milí žáci,

Blíží se měsíc únor a s ním  nově vznikající projektová akce nazvaná „Večer hororů“.  Program této akce bude spojen s tématikou napětí, nadpřirozena a různých disciplín vyžadujících odvahu, soustředění a umění se správně rozhodnout. Součástí této akce bude společné přespání žáků a některých vyučujících v prostorách školy. Projektová akce je určena žákům druhého stupně naší školy (6.-9.třídy).

Podmínkou účasti na „Večeru hororů“  je napsání krátkého článku nebo povídky, který si sami vymyslíte nebo jste sami prožili.. Tématem vašich prací by mělo být nějaké napětí, nadpřirozené síly, strašidla či můžete vymyslet hororový příběh. Nejlepší práce budou publikovány ve školním časopise, na webových stránkách školy a přečteny autorem v rámci „Večera hororů“. Rozsah příběhu je minimálně 1 velká stránka  typu A4  psáno ručně. Své práce (podepsané + třída) odevzdejte p.uč.Sabatové nejpozději do středy 13.února 2008.

Předpokládaný termín „Večera hororů“ je druhá polovina února. Bude upřesněn později.

    

A proto milí žáci, dejte průchod své fantazii ,tvořte neuvěřitelné příběhy, vymýšlejte a pište. Vždyť přespání ve škole spojené s různými hrami a zážitky není určitě k zahození. A co je ještě důležité? To, že  všichni máte šanci. Stačí jen chtít a stát se na chvilku spisovatelem, autorem článku do školního časopisu a také vypravěčem.

                                                                                                                    Mnoho štěstí přejí učitelé.

 

 

KVĚTOMLUVA

Napsal Josef Brukner

                                                              Jestli kytky slyšet chcete,

                 dobře oči otevřete,

  kytky totiž mluví s námi

   barvami a barvičkami….

 

 

 

 

Ve znamení veršů se dnes nesla hodina čtení nás páťáků. Nebyla obvyklá, protože jsme ji prožili v místní knihovně. Pod vedením paní knihovnice jsme vyhledávali knihy básní různých autorů. Dokonce nás libé verše zaujaly natolik, že jsme sami sobě mezi regály knih předčítali vybrané básně. Hodina nám utekla jako voda a mnozí z nás jsme si knihy zapůjčili domů.                            

Motýlečku,

  proč máš na svých křídlech tečku?

       -         Moje tečka, drahá paní,

          To je konec povídání.

 žáci 5.A   

 

 


 

PLES SRPŠ

...Skvělou atmosféru plesu podtrhli svým hudebním uměním páni muzikanti, cvičenky aerobiku, dále pak modelky předvádějící různé modely společenských a svatebních šatů a břišní tanečnice. Významný podíl na rodinné atmosféře plesu měli však hlavně všichni příchozí z řad rodičů, bývalých žáků, sponzorů a přátel školy, kteří se zde v hojném počtu dobře bavili (asi 155 lidí) a svými tanečními kreacemi si vychutnávali příjemný večer. Doufejme jen, že tato tradice nezanikne a že se opět všichni v hojném počtu společně pobavíme i v dalších letech.


PS: Na tomto místě je určitě nutné poděkovat všem Těm, kteří pomáhali při pečení zákusků, při výzdobě sálu, při přípravě stolů a židlí, při prodeji lístků, šatnářkám a hlavně při nedělním úklidu. Vaší hojnou účastí se ukázalo, že rodiče mají zájem pomáhat a vytvořit dobrou fungující partu lidí. Doufejme jen, že tomu tak bude i nadále a že rodiče budou ochotni pomoci při dalších akcích (např. Radovánkách). Opravdu děkuji všem a těším se na další setkání s Vámi rodiči.
                                                                                                             Vladimír Šnajdr, ředitel školy


BESKYDSKÁ LAŤKA

Dne 21.ledna proběhla v Třinecké hale soutěž ve skoku vysokém. Já jsem se zúčastnila soutěže základních škol, která proběhla v 9 hodin. Ten den mi to bohužel neskákalo. Skočila jsem jen 135cm, a tak jsem byla přibližně čtvrtá, jako minulý rok. Po této soutěži jsem šla trošku zklamaná domů na oběd. Po obědě jsem šla zase zpátky do haly, rychle se převlékla do společenského oblečení a šla chystat květiny a odměny. Dostala jsem totiž příležitost předávat na této soutěži ceny mistrům, kteří už opravdu skákat umí. Jako první začaly skákat ženy. Skákala tam například Nicol Forrester z Canady, Karin Vnuková z Litvy a Českou republiku reprezentovala Barbora Laláková a Nikol Dubnová. S Karin Vnukovou jsem „prohodila“ pár slov anglicky a myslím si, že jsme si i rozuměli. Nakonec vyhrála naše Barbora Laláková, která skočila nový rekord Beskydské laťky a to 197cm. Po kategorii ženy nastoupila kategorie muži. Naši republiku reprezentoval Jaroslav Bába, který však nevyhrál. Byli tam lepší „borci“ například Ivan Uchov, který skákal přes dvoumetrovou laťku salta. Tuto mužskou kategorii vyhrál Švéd Linus Thörnbland, který skočil neuvěřitelných 230cm a kterému jsem šla předat cenu. Absolutní vítězové byli naše Barbora Laláková a Linus Thörnbland. Po skončení soutěže jsem se pak šla převléct a jela domů. Doma jsem byla až kolem půl desáté.

                                                                                                                                                                 Tereza Douchová

 


DĚJINY NÁS BAVÍ...

 

 

Co všechno se dověděli a jak si historické postavy představují, předvedli při práci s plastelínou. Nejenže si při ní sdělovali své postřehy a poznatky, ale skvěle se i pobavili.

Postavy z doby pozdního středověku a stavební slohy se pokusili ztvárnit ve výtvarné výchově kolážemi a pracovními listy. Při této práci uplatnili nejen vědomosti získané v hodinách, ale i ty, které si sami doma našli na internetu nebo vyčetli z knih.

Když uzavírali první díl vlastivědy, ozývala se občas i postesknutí… škoda. Fotografie z projektu dále...

                                                                                                                   S.Sikorová, P. Byrtusová

 


 

HODNOCENÍ PROJEKTU

Takže naše lidské tělo ze slaného těsta máme v konečné podobě i s popisky orgánů vystaveno v naší V.A třídě. Myslíme, že stojí za to, se na naše dílo podívat.

A jak hodnotí sami páťáci tento přírodovědný projekt? Vybráno z jednotlivých hodnocení:

-         bylo to super, líbilo se mi to hodně, byla to sranda. Vypadá to dobře, rád jsem pekl a hlavně se mi líbilo u Danka, jak těsto barvil a jak to vymodeloval  - hodnocení na 150%                                    

-         naše práce se mi líbila, protože jsme se učili, tvarovali jsme různé orgány a byla to legrace. Dozvěděl jsem se hodně věcí o lidském těle, nejvíc se mi líbí trávicí soustava(tlusté střevo). Podle mě se nám to povedlo. Byl to dobrý nápad.

-         Při vytváření orgánů byla sranda, přineslo mi to nové zkušenosti a znalosti. A když se to upeklo, vypadalo to fakt hezky a nemůžu říct, který byl nejlepší, protože se povedly všechny

-         Projekt se mi moc líbil. Dodalo mi to další znalosti. Všichni to měli moc hezké, ale hlavně se mi líbilo, že všichni byli do tohoto projektu zapojeni

-         Líbilo se mi a bavilo mě to moc a moc. Hlavně to tvarování, barvení a pečení. Dalo mi to poučení a viděl jsem to obrazně. Nejvíce se mi líbila trávicí a dýchací soustava.

-         Další hodnocení jsou rovněž kladná a budou přiložena k nahlédnutí na nástěnku k našemu projektu

A jak projekt hodnotí paní učitelka?

Děti se lidskému tělu učily po dobu dvou a půl měsíců. Za tu dobu probraly všechny soustavy v těle, nevyjímaje rozmnožovací soustavu, která měla jako vždy mimořádný úspěch.

Žáci se učili z učebnic a kreslili, mohli nahlédnout do encyklopedií, viděli názorné obrazy lidského těla, prohlíželi a osahali si modely orgánů, kostru. V multimediální učebně viděli na interaktivní tabuli výukové programy o lidském těle.

Završením práce byl projekt Lidské tělo, ve kterém děti tvořily ve skupinkách orgány nebo celé soustavy ze slaného těsta. Na promyšlení měly několik dnů. Děti pracovaly samostatně, pouze někdy potřebovaly zlehýnka poradit, jinak práci zvládly výborně a přímo odborně, takže si zaslouží ode mne velikánskou pochvalu.

Výsledné dílo vypadá moc dobře. Je vyrobena trávicí, dýchací, vylučovací soustava, oko, mozek, celá kostra i děloha ženy se zárodkem Děti se při práci s těstem hodně nasmály, osahaly si kdejaký orgán a části těla, na který si běžně sáhnout nelze.

S projektem nejsou spokojeny jen děti, ale i já,

                                                                                                                  tř.uč. V.A  Lydie Bojková

 


 

KERAMICKÝ KURZ PRO RODIČE A JEJICH DĚTI

Masarykova základní škola Návsí ve spolupráci se SRPŠ pořádala od 22. října do 10. prosince 2007 kurz keramiky pod názvem Kouzla a čáry keramiky z Gandalfovy dílny. Každé pondělí se sešlo celkem 21 výtvarných nadšenců, kteří si vytvořili nejrůznější výrobky pro praktické užití, dekoraci nebo jen tak pro radost. Naučili se pracovat s hlínou, glazurou a vykouzlili tak nejrůznější hrníčky, misky, figurky, cedulky, dekorační předměty, děti hlavně stojany na tužky a zvířátka na zavěšení. Všichni byli snaživí, šikovní a velmi kreativní. Doufám, že jejich zájem o keramiku přetrvá a přijdou i na příští podobný kurz, kdy si už budou moci vyzkoušet nový hrnčířský kruh. Další foto z kurzu zde.                                                          Muchová Dominika

 


VÁNOČNÍ KONCERT S JARMARKEM

Ve středu 20.12. proběhl na Masarykově ZŠ v Návsí projektový den s názvem Vánoční kalendárium.Každá třída vybrala několik zástupců, kteří hned ráno zdolávali překážkovou vánoční štafetu.Mladší děti tvořily pomerančové baňky – tato dílka byla nejen k zavěšení, ale mnohá lákala i k nakousnutí.Starší žáci zdobili okna v přízemí budovy, poté pekli bábovky a cukroví, jimiž chtěli v následujícím dni pohostit návštěvníky vánočního jarmarku.

Čas utíkal velmi rychle, a to ještě každá třída musela vytvořit plakát- Vánoční stromeček a dětská přání.Stihnout se to muselo nejpozději do 10.35 h. , protože v této době byla odstartována rychlostní soutěž ve výrobě papírových řetězů a trvala jen 35 minut. I nejmladší děti se s tímto úkolem vypořádaly statečně, třebaže je pro ně stříhání docela náročnou činností.Několik papírových řetězů bylo použito k výzdobě školní budovy, zbylé řetězy poslouží jako dekorace na školním plese.

Atmosféru tohoto středečního dopoledne zcela vystihují slova písně Vánoce, Vánoce přicházejí. Tak ať jsou šťastné a veselé. Foto z akce.

 


VÁNOČNÍ ŠACHY

Výsledky šachového turnaje žáků 2. stupně. 

Datum konání: 14.12.2007 Začátek: 13:30h

Kategorie: 1. žáci 6. a 7. ročníku                                 Pořadí 1. kategorie:    1.     M. Doboš 6.r.

               2. žáci 8. a 9. ročníku                                                                2.     R. Bulawa 6.r.

                                                                                                             3.     N. Byrtus  7.r.

Počty zúčastněných:                                                                                  

6.r.           2 žáci                                                      Pořadí 2. kategorie:    1.     O. Beňuš   9.A

7.r            2 žáci                                                                                     2.     J. Slavinský  9.A

8.A           0,            8.B           1 žák                                                        3.     R. Sikora      8.B

9.A           4 žáci,      9.B           0                                       

 


SCHŮZE ŽÁKOVSKÉ RADY - Vánoční kalendárium 

Třídy druhého stupně mají za úkol sestavit šestičlenné družstvo na vánoční překážkovou štafetu v tělocvičně školy, dále čtyřčlenné družstvo na pečení vánočních bábovek a výrobu cukroví (každá skupina si přinese 2 bábovkové formy), čtyřčlenné družstvo na výzdobu oken v šatnách pomocí papírových dekorací vyrobených v průběhu vymezeného času. Zbylí žáci budou v průběhu dne pracovat na výrobě plakátů s tématikou vánočního stromu a připevní pod něj svá vánoční přání. Žáci prvního stupně budou vyrábět pomerančové baňky na vánoční stromek.
Ve čtvrté vyučovací hodině propukne celoškolní soutěž ve výrobě papírových vánočních řetězů, kde se bude hodnotit jejich délka v přepočtu na jednoho žáka.(Nutno si přinést nůžky).

 

 


 MIKULÁŠ

Ve čtvrtek 6.12. na Mikuláše se prvňáci, druháci a třeťáci bavili při vystoupení ilustrátora dětských knížek Adolfa Dudka. Toto vystoupení bylo darem obecní knihovny dětem místních škol a školek. Škoda, že se nepřišly podívat děti z polské školy nebo i místních školek, když byli všichni zváni.

Žáci vyšších ročníků zdobily třídy, hráli mikulášské turnaje v přehazované či vybíjené a všichni byli obdarováni balíčky, když školu navštívili nejen čerti a andělé, ale především sám Mikuláš...Fotografie z celého dne jsou k vidění zde.


TENISOVÁ EXHIBICE

Sportovní areál VITALITY Slezsko, Vendryně

Jak již název napovídá, konala se tenisová exhibice hvězd ve Vendryni. Bylo to, stručně řečeno, excelentní dopoledne.  Abych trošku popsala, „vo co gou“ :

Pan učitel Cwik s panem ředitelem vybrali společně patnáct dětí, kteří dobře sportují nebo se jinak zapojují do běhu školy. Samozřejmě tím dobrým způsobem.

Nakonec, po domluvě zmiňovaných učitelů, se vybrali tito žáci:

 

Nejlepší sportovci školy

 

Žáci, kteří pro školu něco udělali

9.A

Douchová Tereza,Kantorová Miroslava, Šotkovská Tereza, Slawinski Jan

9.A

Beňuš Ondřej,Čapková Nikola

9.B

Karchová Simona, Sztefková Zuzana, Rodek Václav

9.B

Bocková Markéta

8.A

Chodurová Natálie

 

 

 

 

7.A

Cieslar Jan, Turoň Nikola

6.A

Hamroziová Veronika

 

 

Tito žáci se ráno, 3.12., shromáždili v šatně a s panem učitelem Cwikem a panem údržbářem  odjeli vlakem do Vendryně. Jakmile dorazili do sportovního areálu, měli následující program:

9:00

Zahájení exhibice

09:20

Tenisový mix: Tomáš Chrenek s Lucií Šafářovou proti Tomáši Berdychovi s Anouchkou Žambochovou, (: hraje se na 2 vítězné timebreaky)

09:50

Předání šeku 3krát 50.000,- Kč (TK Vitality Slezsko, Nemocnice Podlesí, Rehabilitační stacionář Třinec)

10:00

DEBL – Jiří Novák s Janem Železným proti Jaroslavu Navrátilovi s Alešem Valentou, (:hraje se na 2 vítězné timebreaky)

10:00

Souběžně Tenisová akademie (za účasti Berdycha a Šafářové)

10:40

Ocenění nejlepších sportovních úspěchů žáků třineckých škol

10:50

Autogramiáda

Každému, kdo chtěl, se sportovci podepsali a také jsme (zdarmaJ ) dostali každý tričko s nějakým z nich. A na konci, kdo byl rychlý, si stihl vzít i jeden z balónů, které tam pro nás byly přichystány J.

Myslím, že není nutno dodávat, že jsme si dopoledne vážně užili a rádi bychom si ho zopakovali… Foto z akce

                                                                                                                                               zapsala N. Čapková 9.A


ŠACHOVÝ TURNAJ

V pondělí 26.11.2007 se 19 vybraných borců naší školy zúčastnilo šachového turnaje, který pořádal Dům dětí a mládeže v Jablunkově. Bojové nasazení všech nevyšlo naprázdno. Výborně hráli nejen nejmenší šachisté... V jednotlivých kategoriích zabodovali:

V kategorii 1. – 4. tříd:                                             V kategorii 5. tříd se hrálo takto:

1. místo – Jakub Martynek 2.A                                        2. místo – Daniel Raszka 5.A

2. místo – Tomáš Bulawa 4.B                                         3. místo – Petr Walach    5.A

 

V kategorii 8.-9. tříd u chlapců si vybojoval                V kategorii 8.-9.tříd dívek získala

2. místo – Ondřej Beňuš  9.A                                          2. místo – Patricie Labojová 9.B

                                                                                  3. místo – Adéla Burdová     9.A 

                          

Šachistům za jejich sportovní nasazení a úspěch

                                                                        i šachovému turnaji ZDAR!!! Jen tak dál!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA.pdf (57 KB)  


 PĚVECKÁ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek proběhl na naší škole už 3. ročník pěvecké soutěže lidových písní pořádaný Maticí slezskou a MZŠ Návsí. Začali jsme ve 13:00 hod... Paní Marta Lojkášková za Matici vždy celou soutěž vtipně uvádí a co je hlavní, zakoupí pro všechny soutěžící pěkné věcné ceny a diplomy. Dokonce i žáci, kteří se neumístí, dostanou vždy cenu útěchy. Tento čtvrtek 22.11. se zúčastnilo celkem 35 soutěžících od 1. do 9. ročníku. Už 3. rok nás těší účast polských z Návsí spolu s paní učitelkou Alžbětou Samiecovou.

Velmi si také ceníme účasti p. ředitele Vladimíra Šnajdra a poroty složené z paní učitelek M. Lojkáskové, Alžběty Lojkáskové, Alexandry Sabatové, Dominiky Muchové a Marie Linkové.

Výsledky soutěže:

I. kategorie - 1. třídy:

1. místo   Kristýna Labudková            2. místo    Kristýna Čavojová           3. místo    Viktorie Kaletová 

II. kategorie - 2. a 3. třídy

1. místo   Nikol Lipowská (3.B)          2. místo    Johana Lipowská (PZŠ)     3. místo    Kristýna Klusová (2.A)

III. kategorie - 4. a 5. třídy

1. místo   Jakub Czudek (PZŠ) a Tomáš Cieslar 4.A         2. místo    Táňa Walková 4.B

3. místo   Dorota Lipowska (PZŠ) a Anna Chýlková 5.A

IV. kategorie - 6. a 9. třídy

1. místo    Markéta Bocková (9.B)       2. místo    Tereza Douchová (9.A) a Tereza Byrtusová (6.A)

3. místo    Zdeňka Labojová (8.A) a Simona Macečková (9.B)

                                                                                               GRATULUJEME...

 FOTOGRAFIE Z AKCE                                                                                                    M. Linková

 


ZÁPISY DO 1. TŘÍD

Vážení rodiče !
Zápis do 1.třídy v Masarykově základní škole Návsí se koná
ve čtvrtek 7.února 2008 od 12 do 17 hodin
v pátek 8.února 2008 od 8 do 16 hodin
Nezapomeňte přinést rodný list dítěte a žádost o přijetí, pokud jste ji již obdrželi.
Informace k zápisu do1.třídy :
  • zápis do 1.třídy proběhne ve dnech uvedených shora, tj. 7. a 8.února 2008 (podle § 36 odst.4 zákona č.561/2004 Sb., školský zákon)
  • povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dovrší šestý rok věku, pokud mu není povolen odklad, k zápisu se dostaví se zákonným zástupcem děti, narozené v rozmezí od 1.září 2001 do 31.srpna 2002
  • děti narozené od 1.září 2002 do 31.12.2002 mohou být přijaty k základnímu vzdělávání na žádost zákonných zástupců, jsou – li přiměřeně tělesně a duševně vyspělé (škola zpravidla vyžaduje v tomto případě doporučení pedagogicko-psychologické poradny a pediatra).
  • zákonný zástupce může zvolit jinou než spádovou školu. Ředitel jiné školy nemusí dítě k základnímu vzdělávání přijmout.Důvodem nepřijetí bývá zpravidla kapacita školy.
  • k zápisu přineste rodný list dítěte, žádost o přijetí, pokud jste ji již obdrželi. Formulář žádosti je možno si vyzvednout u ředitele naší školy, jinak jej zákonný zástupce obdrží u zápisu.
  • zápisem do 1.třídy se zahajuje se zákonným zástupcem dítěte správní řízení podle § 44 a následujících správního řádu

 


ČLOVĚČĚ, NEZLOB SE

 
Jedno "skorozimní" odpoledne se sešli žáčci a žáci 1. stupně k měření svých hráčských dovedností a schopností při společenské hře Člověče, nezlob se.
Turnaj se konal 19.11.2007 ve 4.B.

 

Nálada během soutěžního zápolení byla veselá a i prohry byly brány s úsměvem. Soutěžilo se ve třech kategoriích a po usilovném boji byly výsledky následující:

    

1. kategorie - žáci 1. třídy           2. kategorie - žáci 2.a3.tříd                    3. kategorie - žáci 4. a 5. tříd
1.místo     Marek Cienciala          1. Nikol Macoszková (3.A)                      1. Jan Sikora (4.A)
2. místo    Ondřej Lasota            2. Sabrina Bocková (2.A)                        2. Kateřina Di-Giustová (4.A)
3. místo    Tomáš Ligocki            3. Denis Nieslanik (3.A)                         3. Jan Turoň (5.A) 
                                                  

   

Všechny zúčastněné děti hrály s velkou chutí a při odchodu se ptaly, kdy si zase nějaké hry zahrají. Můžeme jim slíbit, že brzy.

 


Upozornění školy na odhlašování obědů:

V souladu s vyhláškou č.107/2005 Sb., o školním stravování upozorňujeme.
V případě prvního dne nemoci dítěte (pokud není odhlášeno) je možno si oběd vyzvednout v době:
10 40 – 11 15 hod, 13 20 – 13 30 hod a to v ceně žákovského stravného.
Nebo odhlásit dítě úplně v první den nemoci v době 6 30 – 8 00.
 
Další dny nemoci může obědy odebírat pouze jako cizí strávník a to v hodnotě 46 Kč za oběd.
 
V případě neodhlášení dítěte z obědů, bude zákonnému zástupci dítěte účtován oběd (po prvním dnu nemoci) v jeho plné výši (potraviny + režijní náklady).
 
Dítě je možno odhlásit následujícími způsoby:
a)   osobně u vedoucí jídelny, v kuchyni  
b)       telefonicky na tel. 558 357 203
c)       v elektronické podobě na mailové adrese jidelnazsnavsi@seznam.cz
d)   na webových stránkách školy www.zsnavsi.cz v sekci STRAVOVÁNÍ, oddíl ODHLÁŠENÍ OBĚDŮ.

SEX, AIDS A VZTAHY
" Určitě musím začít těmito slovy : Fakt super! Sice se to říká o každé přednášce, ale ne vždy je to pravda.
Přednášel nám velmi zábavný a sympatický pán, který uměl všechno dobře podat.
Vyprávěl životní příběhy - příběhy katastrofální. Nepamatuji si, že by nějaký z nich končil " happy endem."
Všichni by se nad tím měli rozhodně zamyslet.
Byli jsme seznámeni s drogami, vztahy, sexem a se vším, co s tím souvisí. Nejvíce se pan Řehák zaobíral AIDS - jak se mu můžeme vyhnout. Bohužel...........i když každý, nebo alespoň většina pro to dělá maximum - může narazit."
                                                                                                                                   Žákyně 9. A
                          
 

Piškvorkový turnaj
        V pondělí 5. listopadu 2007 byly odehrány poslední zápasy turnaje v piškvorkách, který se konal tři týdny. Vítězem se stal Martin Doboš z 6. třídy, který ve finále porazil Elišku Kovářovou z 8. B. V zápase o třetí místo byl úspěšný David Bulawa z 8.B. Jeho soupeř Jan Konderla ze 7. třídy se musel spokojit s bramborovou medailí.
        Celkem se zúčastnilo turnaje 50 žáků druhého stupně, kteří byli podle tříd rozděleni do čtyř základních skupin. Z každé skupiny postupovali do čtvrfinálové fáze turnaje dva nejlepší hráči. Dále se pokračovalo vyřazovacím způsobem. Všechny zápasy se hrály na tři vítězství.
 
Základní skupiny
Třídy
Účast žáků
Postupující
6. třída
6. třída
10
Martin Doboš, Soňa Benková
7. třída
7. třída
4
Jan Cieslar, Jan Konderla
8. třídy
8. A
8. B
10
10
----------------------
David Bulawa, Eliška Kovářová
9. třídy
9. A
9. B
8
8
Radek Kubalík
Martina Konderlová
 
Výsledky závěrečné fáze turnaje v piškvorkách:
  
 1. Martin Doboš (6. tř.)
 2. Eliška Kovářová ( 8. B)
 3. David Bulawa
------------------------------------------------
 4. Jan Konderla (7.tř.)
 5.-8. Soňa Benková (6. tř.), Jan Cieslar (7. tř.), Radek Kubalík (9. A), Martina Konderlová (9. B)  
foto ze semifinále:          z finále:   
 
                                                                                                                       Petr Majetný

SETKÁNÍ s rodiči v MŠ Kaštánek
Na setkání rodiče byli seznámeni s připravovanými akcemi školy na školní rok 2007/08 (Vánoční koncert, Vánoční jarmark, Den otevřených dveří a další.), byla podepsána dohoda na pořádání společných akcí mezi MŠ A ZŠ. Rodiče předškoláků byli rovněž informováni o připravovaném zápisu do prvních tříd, o výchovně vzdělávacích procesech (ŠVP), volnočasových aktivitách na škole, o materiálně-technickém vybavení školy a klimatu na škole. Rodičům byly předány informační letáčky vypracované zástupkyní školy p. Vladimírou Demkovou.
                                                                                                                      Vladimír Šnajdr

ŠACHOVÝ TURNAJ 
se vyznačoval jako každoročně milou a přátelskou atmosférou, rozhodně však nechyběl šachový bojovný duch malých i velkých hráčů. O příděl energie a dodržování správného pitného režimu se pečlivě staraly členky Matice slezské v Návsí. Čtyřhodinové zápolení bylo ukončeno vyhodnocením turnaje, kdy paní Lojkásková Marta rozdala vítězům diplomy a hodnotné ceny. A i ti, co nevyhráli, dostali cenu útěchy. Fotografie tady:
Děkujeme Matici slezské za příjemně strávený den.

                                                                   Vedoucí šachového kroužku Lydie Bojková, uč.

 


KAMENOMALÍŘSTVÍ

Soutěže o nejkrásněji malbou zkrášlené kameny se zúčastnilo celkem 21žáků 2. stupně v počtu na třídu:

  6.A 4 žáci  -  Benková Soňa, Zietková Kateřina,Suszková Michaela, Stopová Ruth
  7.A 2 žáci  -  Turoňová Irena, Konderlová Jana
  8.A 3 žáci  -  Szlauerová Martina, Ruszová Marcela, Farník Milan
  8.B 4 žáci  -  Kovářová Eliška, Stonawská Denisa, Klapsiová Darina, Mynarzová Pavla
  9.A 5 žáků -  Douchová Tereza, Vallová Miroslava, Raszková Hana, Klapsia Jakub, Slavinski Jan
  9.B 3 žáci  -  Bocková Markéta, Labojová Patricie, Macečková Simona
 
V soutěži byla hodnocena nápaditost, orginalita projevu, použitá technika. Hodnotící komise paní učitelek 1. a 2. stupně ve složení Mgr. Pavlíková Marie, Mgr. Siudová Miroslava, Mgr. Sikorová Soňa a RNDR. Demková Vladimíra se shodla na tomto pořadí:¨ 6. a 7. třídy   
                              
 1. Suszková Michaela 6.A                                                
 2. Konderlová Jana 7.A    
 3. Stopová Ruth 6.A
 
                                  8. a 9. třídy    1. Bocková Markéta 9.B
                                                      2. Ruszová Marcela 8.A
                                                      3. Kovářová Eliška 8.B
 
Konečné bodové hodnocení do soutěžního vlaku provede p.učitel Cwik Jan. Podzimní soutěžní odpoledne se setkalo u žáků s velkým zájmem a bylo završeno velmi krásnými výrobky.
                                                                                                                                                   Renáta Zemanová  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Škola v Návsí se vydala cestou vzhůru
 
 Ve čtvrtek 27. 9. se konal na Masarykově ZŠ Návsí humanitární den s názvem Cesta vzhůru. Tomuto názvu byl přizpůsoben i dopolední program dětí.
Z každé třídy byla vybrána šestičlenná družstva, která hned ráno soutěžila v běhu do školních schodů. Další cestou vzhůru se vydali žáci 4. – 9. tříd ve sportovní disciplíně šplh na tyči. Všechny děti si v tento den donesly do školy několik vylisovaných listů, kaštanů a jiných přírodnin, z nichž každá třída vytvořila 2 nástěnné dekorace.
Jinou cestu vzhůru dětem ukázaly papírové draky,které vyráběly všechny třídní kolektivy. Tyto soutěžní a velmi originální výrobky se staly součástí školního projektu Podzimní kalendárium. Přibližně v 10 hodin byl vyhlášen požární poplach a došlo k evakuaci žáků.Školáci se přesunuli na nedalekou polní cestu, tam se družstva
1. – 9. tříd utkala v běhu k dubu. Poté se všichni vydali na travnaté hřiště SK Návsí , kde zhlédli sokolnickou show skupiny Vancoš .Zábavnou formou bylo dětem předvedeno soužití člověka s přírodou a byla objasněna historie lovu s dravými ptáky.
Tato dopolední cesta podzimní přírodou směřovala opravdu vzhůru, vždytˇ přálo i počasí. Jedna moudrost praví - Per aspera ad astra – Přes překážky ke hvězdám – k nim jsme sice nedošli , ale žáci si uvědomili,že pomoc kamarádovi, povzbuzení a vzájemná spolupráce je vždy povedou cestou vzhůru.
                                                                                                                          Miroslava Siudová