DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 05.08.2014 13:30:12

Masarykova ZŠ Návsí šk.r. 2007/2008

- - - - - - - - - - - - -
Nachází se v malebném  údolí Moravskoslezských Beskyd, ve vesničce Návsí, která leží  blizoučko Jablunkova. Škola je postavena v centru obce, takže všude máme pouze malý krůček k potřebným nákupům a službám. Před školou se nachází Obecní úřad, který se velmi pečlivě stará nejen o vybavení školy, ale i o své obyvatele. Protože podél školy vede hlavní silnice k hraničnímu přechodu se Slovenskem, musí naši žáci dávat bedlivý pozor při přecházení silnice. Někteří žáci dojíždějí autobusem z okolních vesnic, Milíkova a Hrádku.

Návsím protéká naše velmi oblíbená říčka Olše, kterou využíváme v létě na koupání a rybaření a  v zimě k zimním radovánkám či k romantické procházce okolo řeky.

Před  naší školou  se nachází  památník T. G. Masaryka, prvního československého prezidenta. A ne pouze on. Máme zde také krásné vzácné stromy, které  zpříjemňují prostředí kolem školy, a ze kterých vyzařuje  vesnický klid. Hezké prostředí dotvářejí také vkusně upravené domky v okolí školy.
 I tím, co máme za školou, se také musíme pochlubit. Nachází se tam nový víceúrovňový sportovní areál s basketbalovým a fotbalovým hřištěm a tenisovým kurtem.
Při vstupu do naší školy si můžete všimnout také zlaté destičky, na které  jsou napsána jména našich učitelů, kteří byli za 2.světové války popraveni nacisty. Čest jejich památce!
Celá naše škola je vlastně rozdělena na dvě části. Na část starou a novou.Ta nová byla dokončena v roce 1996 a je moderně vybavena. Stará budova  je dlouho používána, ale přesto je poměrně zachovalá.
Na škole také najdeme dvě počítačové učebny.Ta, která se nachází v nové části, je určena pro výuku na PC, a ta ve staré části, slouží pro výuku dyslektiků. Dále zde máme odborné pracovny chemie, přírodopisu, fyziky, technických prací, kuchyňku, jazykovou učebnu, kabinety, tělocvičnu a samozřejmě třídy.